Pysyvät asiakassuhteet ja vahvat kumppanuudet ovat toimintamme selkäranka. Meillä on useita puitesopimuskumppaneita, kuten Finnair, Finavia ja Senaatti-kiinteistöt. Tuomme asiakashankkeisiin lisäarvoa monipuolisella osaamisellamme, tilaajan erityistarpeet ja aikataulut huomioiden. Meille on tärkeää olla arvossapidetty ja luotettava suunnittelun asiantuntija.  Kansainvälinen henkilöstömme pystyy toimimaan projekteissa muun muassa venäjän, englannin, ruotsin, saksan ja ranskan kielillä. KVA Arkkitehdit kuuluu Vaero Groupiin, ja on Suunnittelu- ja Konsultointiyritykset SKOL ry:n sekä Green Building Council Finland:in jäsen.

 

           

 

Vaero Oy on kolmen itsenäisen suunnittelutoimiston kotipesä, joilla kaikilla on erittäin laaja ja monipuolinen suunnittelukokemus. Vaeron palveluvalikoima kattaa koko arvoketjun aina konsultoinnista suunnitteluun ja lopulliseen toteutukseen saakka. Kattavan kokemuksen ja nykyaikaisten työmenetelmien ansiosta meillä on hyvä käsitys suunnittelusta ja rakentamisesta kokonaisuutena. Kokeneet arkkitehdit ja sisustussuunnittelijat, toimiva verkkomalli ja kustannustietoinen suunnittelukulttuuri takaavat sen, että suunnittelun lopputulos on erittäin laadukas, toimiva ja aidosti asiakaslähtöinen.

 

 

 

Ihmiset kaiken takana

Johto

Eija Niemelä

Liiketoimintajohtaja
Sisustusarkkitehtuuri ja työympäristökehittäminen
eija.niemela@kva.fi
+358 40 7646 881

Juha Jaakola

Liiketoimintajohtaja
Arkkitehtuuri
juha.jaakola@kva.fi
+358 40 864 4366

Arkkitehdit

Erki Valdre

Suunnittelujohtaja
Arkkitehti SAFA, johtoryhmän jäsen
erki.valdre@kva.fi
+358 40 7087 379

Mirkka Marttila

Rakennusarkkitehti RIA
mirkka.marttila@kva.fi
+358 40 5960 177

Olivier Lemarchand

Arkkitehti SAFA
olivier.lemarchand@kva.fi
+358 44 7770 220

Risto Sihvonen

Vanhempi suunnittelija
risto.sihvonen@kva.fi
+358 40 7324 945

Tommi Lehtimäki

Arkkitehti SAFA
tommi.lehtimaki@kva.fi
+358 40 1582 441

Tuija Leimu

Arkkitehti SAFA
Sisustusarkkitehti SIO
tuija.leimu@kva.fi
+358 50 4127 446

Ulpu Halttunen

Arkkitehti SAFA
ulpu.halttunen@kva.fi
+358 40 8557 866

Virpi Lietzén

Rakennusarkkitehti RIA
virpi.lietzen@kva.fi
+358 40 0429 714

Sisustusarkkitehdit ja työympäristönkehittäjät

Catarina Wikström

Johtava työympäristökehittämisen
asiantuntija, johtoryhmän jäsen
catarina.wikstrom@kva.fi
+358 50 3140 560

Elina Rajamäki

Sisustusarkkitehti SIO
elina.rajamaki@kva.fi
+358 40 0758 375

Kati Viitanen

Sisustusarkkitehti SIO (äitiysvapaalla)
kati.viitanen@kva.fi
+358 50 4072 990

Laura Merilä

Sisustusarkkitehti SIO, johtoryhmän jäsen
laura.merila@kva.fi
+358 50 516 9561

Lotta Sahrqvist

Sisustusarkkitehti SIO (äitiysvapaalla)
lotta.sahrqvist@kva.fi
+358 44 7834 567

Noora Salminen

Sisustusarkkitehti SIO (äitiysvapaalla)
noora.salminen@kva.fi
+358 44 7245 924

Roosa Ihalainen

Sisustusarkkitehti
roosa.ihalainen@kva.fi
+358 40 5376 073

Sanni Vuori

Työympäristöasiantuntija
Sisustusarkkitehti
sanni.vuori@kva.fi
+358 50 4125 585

Sara Kurimo

Työympäristöasiantuntija
Sisustusarkkitehti SIO
sara.kurimo@kva.fi
+358 40 0395 110

Tanja Mehtosalo

Sisustusarkkitehti
tanja.mehtosalo@kva.fi
+358 44 7130 790