Arkkitehtitoimisto CJN Oy

Arkkitehtitoimisto CJN Oy on toiminut vuodesta 1974 lähtien. Olemme ehtineet mukaan monenlaisiin rakennushankkeisiin, kuten liikenneinfrastruktuuri, peruskorjaukset, liikerakennukset, hotellit, toimistoympäristöt ja maankäyttösuunnitelmat. Asiakkaitamme ovat olleet valtion ja kuntien organisaatiot, vakuutusyhtiöt, pankit ja yksityiset yritykset.

Meillä on mittava kokemus suurten, vaativien projektien suunnittelusta ja läpiviennistä. Ja samalla innostuksella, mielenkiinnolla, vastuullisella otteella suunnittelemme myös pientä.

Haluamme luoda kaunista, käyttökelpoista, kestävää ympäristöä – ja löytää joka suhteessa parhaan lopputuloksen.

Palvelut

  •  Uudisrakennusten suunnittelu
  •  Liikennerakennusten ja -rakenteiden arkkitehtuuri
  •  Hankesuunnittelu
  •  Aluesuunnittelu
  •  Sisustussuunnittelu
  •  Asemakaavamuutosten viitesuunnitelmat
  •  Rakentamisen lupien hakuprosessit
  •  Pääsuunnittelu
  •  Kalliotilojen suunnittelu
  •  Kiinteistökehitys
  •  Pistepilvien hyödyntäminen suunnittelussa
  •  3d -visualisointi
  •  Tietomallinnus

 

Tutustu tiimiimme

Darina Bunak

Arkkitehti
darina.bunak@cjn.fi
+358 9 4355 300

Erja Salo

Suunnitteluassistentti
erja.salo@cjn.fi
+358 9 4355 3035

Gerd Strahlendorff

Arkkitehti SAFA
gerd.strahlendorff@cjn.fi
+358 9 4355 3032

Hannu Mikkola

Arkkitehti SAFA
hannu.mikola@cjn.fi
+358 400 814 410

Heidi Törnwall

Rakennusarkkitehti RIA
heidi.tornwall@cjn.fi
+358 9 4355 3027

Jameelah Al-Rubaye

Arkkitehti SAFA
jameelah.al-rubaye@cjn.fi
+358 9 4355 3015

Jukkapekka Lonka

Arkkitehti SAFA
jukkapekka.lonka@cjn.fi
+358 9 4355 3016

Laura Tuompo

Arkkitehti SAFA
laura.tuompo@cjn.fi
+358 9 4355 3017

Maiju Lahikainen

Rakennusarkkitehti RIA
maiju.lahikainen@cjn.fi
+358 9 4355 3030

Mika Kangasniemi

Suunnittelija
mika.kangasniemi@cjn.fi
+358 9 4355 3019

Pekka Ruuskanen

Arkkitehti SAFA
pekka.ruuskanen@cjn.fi
+358 9 4355 3023

Silja Seppälä

Rakennusarkkitehti RIA
silja.seppala@cjn.fi
+358 9 4355 3024

Tapio Sirola

Arkkitehti SAFA
tapio.sirola@cjn.fi
+358 9 4355 3018