Pysyvät asiakassuhteet ja vahvat kumppanuudet ovat toimintamme selkäranka. Meillä on useita puitesopimuskumppaneita, kuten Kansaneläkelaitos, Senaatti-kiinteistöt ja Espoon kaupunki. Tuomme asiakashankkeisiin lisäarvoa monipuolisella osaamisellamme, tilaajan erityistarpeet ja aikataulut huomioiden. Meille on tärkeää olla arvossapidetty ja luotettava suunnittelun asiantuntija.  Kansainvälinen henkilöstömme pystyy toimimaan projekteissa mm. englannin, ruotsin, saksan ja ranskan kielillä. KVA Design Groupin toimistot ovat Suunnittelu- ja Konsultointiyritykset SKOL ry:n sekä Green Building Council Finlandin jäseniä.

 

 

KVA Design Group on kolmen itsenäisen suunnittelutoimiston kotipesä, joilla kaikilla on erittäin laaja ja monipuolinen suunnittelukokemus. Palveluvalikoimamme kattaa koko arvoketjun aina konsultoinnista suunnitteluun ja lopulliseen toteutukseen saakka. Kattavan kokemuksen ja nykyaikaisten työmenetelmien ansiosta meillä on hyvä käsitys suunnittelusta ja rakentamisesta kokonaisuutena. Kokeneet arkkitehdit ja sisustussuunnittelijat, toimiva verkkomalli ja kustannustietoinen suunnittelukulttuuri takaavat sen, että suunnittelun lopputulos on erittäin laadukas, toimiva ja aidosti asiakaslähtöinen.

 

Me

Juha Jaakola

Liiketoimintajohtaja
Arkkitehtuuri
juha.jaakola@kva.fi
+358 40 8644 366

Jameelah Al-Rubaye

Arkkitehti SAFA
jameelah.al-rubaye@cjn.fi
+358 50 3825 764

Darina Bunak

Arkkitehti
darina.bunak@cjn.fi
+358 9 4355 300

Ulpu Halttunen

Arkkitehti SAFA
ulpu.halttunen@kva.fi
+358 40 8557 866

Jonas Löfroos

Arkkitehti, toimistopäällikkö asuminen
jonas.lofroos@paivarinne.com
+358 50 5672 169

Mika Kangasniemi

Suunnittelija
mika.kangasniemi@cjn.fi
+358 40 5511 684

Maiju Lahikainen

Rakennusarkkitehti RIA
maiju.lahikainen@cjn.fi
+358 40 8279 710

Antti Lappalainen

TkK (ark)
antti.lappalainen@paivarinne.com
+358 50 4482 990

Juha-Matti Lappalainen

Arkkitehti
juha-matti.lappalainen@paivarinne.com
+358 50 3429 125

Tommi Lehtimäki

Arkkitehti SAFA
tommi.lehtimaki@kva.fi
+358 40 1582 441

Tuija Leimu

Arkkitehti SAFA
Sisustusarkkitehti SIO
tuija.leimu@kva.fi
+358 50 4127 446

Olivier Lemarchand

Arkkitehti SAFA
olivier.lemarchand@kva.fi
+358 44 7770 220

Jukkapekka Lonka

Arkkitehti SAFA
jukkapekka.lonka@cjn.fi
+358 50 3815 268

Mirkka Marttila

Rakennusarkkitehti RIA
mirkka.marttila@kva.fi
+358 40 5960 177

Hannu Mikola

Arkkitehti SAFA
hannu.mikola@cjn.fi
+358 400 814 410

Laura Orelma

Arkkitehti SAFA
laura.orelma@paivarinne.com
+358 50 3069 214

Pekka Ruuskanen

Arkkitehti SAFA
pekka.ruuskanen@cjn.fi
+358 40 5062 334

Erja Salo

Suunnitteluassistentti
erja.salo@cjn.fi
+358 50 3825 881

Benjamin Sedman

Arkkitehti SAFA
benjamin.sedman@paivarinne.com
+358 50 4909 042

Silja Seppälä

Rakennusarkkitehti RIA
silja.seppala@cjn.fi
+358 50 3826 871

Risto Sihvonen

Vanhempi suunnittelija
risto.sihvonen@kva.fi
+358 40 7324 945

Tapio Sirola

Arkkitehti SAFA
tapio.sirola@cjn.fi
+358 50 3827 753

Gerd Strahlendorff

Arkkitehti SAFA
gerd.strahlendorff@cjn.fi
+358 400 411 085

Laura Tuompo

Arkkitehti SAFA
laura.tuompo@cjn.fi
+358 50 3828 762

Anna Tölö

Anna Tölö
Arkkitehti SAFA
anna.tolo@paivarinne.com
+358 50 5054 911

Heidi Törnwall

Rakennusarkkitehti RIA
heidi.tornwall@cjn.fi
+358 46 9226 714

Erki Valdre

Suunnittelujohtaja
Arkkitehti SAFA, johtoryhmän jäsen
erki.valdre@kva.fi
+358 40 7087 379

Roswitha Kuhn

Arkkitehti SAFA
roswitha.kuhn@paivarinne.com
+358 50 3136 785