KVA Arkkitehdit Oy on monipuolisia palveluita tarjoava, vuonna 1964 perustettu arkkitehtitoimisto. Pysyvät asiakassuhteet ja vahvat kumppanuudet ovat toimintamme selkäranka, ja meillä on useita puitesopimuskumppaneita, kuten Finnair, Finavia ja Senaattikiinteistöt. Tuomme asiakashankkeisiin lisäarvoa monipuolisella osaamisellamme, tilaajan erityistarpeet ja aikataulut huomioiden. Meille on tärkeää olla arvossapidetty ja luotettava suunnittelun asiantuntija. Kasvuun tähtäävän yrityksemme päätoimialueet ovat Suomi, Venäjä ja Baltian maat. Kansainvälinen henkilöstömme pystyy toimimaan projekteissa mm. venäjän, englannin, ruotsin, saksan ja ranskan kielillä.

KVA Arkkitehdit kuuluu Vaero Groupiin, ja on Suunnittelu- ja Konsultointiyritykset SKOL ry:n sekä Green Building Council Finland:in jäsen.

 

 

Ihmiset kaiken takana

Ritva Kokkola

Toimitusjohtaja
Arkkitehti SAFA
ritva.kokkola@kva.fi
+358 45 1270 151

Eija Niemelä

Suunnittelujohtaja
Työympäristö- ja sisustussuunnittelu
eija.niemela@kva.fi
+358 40 764 6881

Antero Polso

Arkkitehti, RAPS
antero.polso@kva.fi
+358 40 5394 800

Erki Valdre

Suunnittelujohtaja
Arkkitehti SAFA
erki.valdre@kva.fi
+358 40 708 7379

Reeta Cagnani

Sisustusarkkitehti
Työympäristöasiantuntija
reeta.cagnani@kva.fi
+358 50 3140 560

Emilie Heinonen

Sisustusarkkitehti
Työympäristökonsultti
emilie.heinonen@kva.fi
+358 50 5817 937

Suvi Hirvonen

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
suvi.hirvonen@kva.fi
+358 40 7556 154

Katrin Jaason

Maisema-arkkitehti
katrin.jaason@kva.fi
+358 45 1148 433

Helena Jyrkkä

Muotoilija
Työympäristökonsultti
helena.jyrkka@kva.fi
+358 44 5412 236

Kati Koivistoinen

Sisustusarkkitehtiopiskelija
kati.koivistoinen@kva.fi
+358 44 2821 558

Anna-Kaisa Laitinen

Sisustusarkkitehti
Työympäristöasiantuntija
anna-kaisa.laitinen@kva.fi
+358 50 3799 887

Tommi Lehtimäki

Arkkitehti SAFA
tommi.lehtimaki@kva.fi
+358 40 1582 441

Tuija Leimu

Arkkitehti SAFA
Sisustusarkkitehti SIO
tuija.leimu@kva.fi
+358 50 4127 446

Olivier Lemarchand

Arkkitehti SAFA
olivier.lemarchand@kva.fi
+358 44 7770 220

Virpi Lietzén

Rakennusarkkitehti
virpi.lietzen@kva.fi
+358 40 0429 714

Mirkka Marttila

Projektiarkkitehti
mirkka.marttila@kva.fi
+358 40 596 0177

Kirsi Mustonen

Talous- ja henkilöstöpäällikkö
kirsi.mustonen@kva.fi
+358 40 5803 356

Elina Rajamäki

Projektipäällikkö
Sisustusarkkitehti SIO
elina.rajamaki@kva.fi
+358 40 0758 375

Evita Riikonen

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
evita.riikonen@kva.fi
+358 45 6726 314

Markku Saarinen

Vanhempi suunnittelija
markku.saarinen@kva.fi
+358 45 6388 036

Risto Sihvonen

Vanhempi suunnittelija
risto.sihvonen@kva.fi
+358 40 7324 945

Jyrki Tuominen

Arkkitehti SAFA
Pääsuunnittelija
jyrki.tuominen@kva.fi
+358 45 137 5978

Alina Tynys

Sisustusarkkitehtiopiskelija
alina.tynys@kva.fi
+358 44 7841 586

Kati Viitanen

Sisustusarkkitehti SIO
kati.viitanen@kva.fi
+358 50 4072 990