Ajankohtaista

Etsimme yhtä palvelumuotoilijaa sekä yhtä työympäristökehittäjää. Haluatko tulla osaksi tiimiämme? Tarkemman työpaikkakuvauksen löydät Facebook- sekä LinkedIn-sivuillamme!


Pysyvät asiakassuhteet ja vahvat kumppanuudet ovat toimintamme selkäranka. Meillä on useita puitesopimuskumppaneita, kuten Finnair, Finavia ja Senaatti-kiinteistöt. Tuomme asiakashankkeisiin lisäarvoa monipuolisella osaamisellamme, tilaajan erityistarpeet ja aikataulut huomioiden. Meille on tärkeää olla arvossapidetty ja luotettava suunnittelun asiantuntija.  Kansainvälinen henkilöstömme pystyy toimimaan projekteissa muun muassa venäjän, englannin, ruotsin, saksan ja ranskan kielillä.
KVA Arkkitehdit kuuluu Vaero Groupiin, ja on Suunnittelu- ja Konsultointiyritykset SKOL ry:n sekä Green Building Council Finland:in jäsen.

 

                                                        

Ihmiset kaiken takana

Ritva Kokkola

Toimitusjohtaja
Arkkitehti SAFA
ritva.kokkola@kva.fi
+358 45 1270 151

Eija Niemelä

Suunnittelujohtaja
Työympäristö- ja sisustussuunnittelu
eija.niemela@kva.fi
+358 40 7646 881

Antero Polso

Arkkitehti, RAPS
antero.polso@kva.fi
+358 40 5394 800

Erki Valdre

Suunnittelujohtaja
Arkkitehti SAFA
erki.valdre@kva.fi
+358 40 7087 379

Catarina Wikström

Johtava työympäristökehittämisen
asiantuntija
catarina.wikstrom@kva.fi
+358 50 3140 560

Suvi Hirvonen

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
suvi.hirvonen@kva.fi
+358 40 7556 154

Katrin Jaason

Maisema-arkkitehti
katrin.jaason@kva.fi
+358 45 1148 433

Helena Jyrkkä

Muotoilija
Työympäristökonsultti
helena.jyrkka@kva.fi
+358 44 5412 236

Eeva Keto

Sisustusarkkitehti
eeva.keto@kva.fi
+358 44 7138 229

Kati Koivistoinen

Sisustusarkkitehtiopiskelija
kati.koivistoinen@kva.fi
+358 44 2821 558

Erno Kouvonen

Arkkitehti SAFA
erno.kouvonen@kva.fi
+358 44 5372 351

Sara Kurimo

Sisustusarkkitehtiopiskelija
sara.kurimo@kva.fi
+358 40 0395 110

Anna-Kaisa Armenti

Sisustusarkkitehti
Työympäristöasiantuntija
anna-kaisa.laitinen@kva.fi
+358 50 3799 887

Tommi Lehtimäki

Arkkitehti SAFA
tommi.lehtimaki@kva.fi
+358 40 1582 441

Tuija Leimu

Arkkitehti SAFA
Sisustusarkkitehti SIO
tuija.leimu@kva.fi
+358 50 4127 446

Olivier Lemarchand

Arkkitehti SAFA
olivier.lemarchand@kva.fi
+358 44 7770 220

Virpi Lietzén

Rakennusarkkitehti RIA
virpi.lietzen@kva.fi
+358 40 0429 714

Mirkka Marttila

Rakennusarkkitehti RIA
mirkka.marttila@kva.fi
+358 40 5960 177

Tanja Mehtosalo

Sisustusarkkitehti
tanja.mehtosalo@kva.fi
+358 44 7130 790

Kirsi Mustonen

Talous- ja henkilöstöpäällikkö
kirsi.mustonen@kva.fi
+358 40 5803 356

Elina Rajamäki

Sisustusarkkitehti SIO
elina.rajamaki@kva.fi
+358 40 0758 375

Evita Riikonen

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
evita.riikonen@kva.fi
+358 45 6726 314

Markku Saarinen

Vanhempi suunnittelija
markku.saarinen@kva.fi
+358 45 6388 036

Risto Sihvonen

Vanhempi suunnittelija
risto.sihvonen@kva.fi
+358 40 7324 945

Jyrki Tuominen

Arkkitehti SAFA
jyrki.tuominen@kva.fi
+358 45 1375 978

Alina Tynys

Sisustusarkkitehtiopiskelija
alina.tynys@kva.fi
+358 44 7841 586

Kati Viitanen

Sisustusarkkitehti SIO
kati.viitanen@kva.fi
+358 50 4072 990

Lotta Blomqvist

Sisustusarkkitehti
lotta.blomqvist@kva.fi
+358 44 7834 567

Antonio Barrionuevo Korkeila

Sisustusarkkitehti
antonio.barrionuevo@kva.fi
+358 44 3004 445