Pysyvät asiakassuhteet ja vahvat kumppanuudet ovat toimintamme selkäranka. Meillä on useita puitesopimuskumppaneita, kuten Finnair, Finavia ja Senaatti-kiinteistöt. Tuomme asiakashankkeisiin lisäarvoa monipuolisella osaamisellamme, tilaajan erityistarpeet ja aikataulut huomioiden. Meille on tärkeää olla arvossapidetty ja luotettava suunnittelun asiantuntija.  Kansainvälinen henkilöstömme pystyy toimimaan projekteissa muun muassa venäjän, englannin, ruotsin, saksan ja ranskan kielillä. KVA Arkkitehdit kuuluu Vaero Groupiin, ja on Suunnittelu- ja Konsultointiyritykset SKOL ry:n sekä Green Building Council Finland:in jäsen.

 

           

 

Vaero Oy on kolmen itsenäisen suunnittelutoimiston kotipesä, joilla kaikilla on erittäin laaja ja monipuolinen suunnittelukokemus. Vaeron palveluvalikoima kattaa koko arvoketjun aina konsultoinnista suunnitteluun ja lopulliseen toteutukseen saakka. Kattavan kokemuksen ja nykyaikaisten työmenetelmien ansiosta meillä on hyvä käsitys suunnittelusta ja rakentamisesta kokonaisuutena. Kokeneet arkkitehdit ja sisustussuunnittelijat, toimiva verkkomalli ja kustannustietoinen suunnittelukulttuuri takaavat sen, että suunnittelun lopputulos on erittäin laadukas, toimiva ja aidosti asiakaslähtöinen.

 

 

 

Ihmiset kaiken takana

Johtoryhmä

Ritva Kokkola

Toimitusjohtaja
Arkkitehti SAFA
ritva.kokkola@kva.fi
+358 45 1270 151

Eija Niemelä

Suunnittelujohtaja
Työympäristö- ja palvelumuotoilu
Sisustusarkkitehtuuri
eija.niemela@kva.fi
+358 40 7646 881

Erki Valdre

Suunnittelujohtaja
Arkkitehti SAFA
erki.valdre@kva.fi
+358 40 7087 379

Jari Stenvall

Liiketoimintajohtaja
jari.stenvall@kva.fi
+358 50 5965 366

Arkkitehdit

Katrin Jaason

Vanhempi suunnittelija
Maisema-arkkitehti
katrin.jaason@kva.fi
+358 45 1148 433

Tommi Lehtimäki

Arkkitehti SAFA
tommi.lehtimaki@kva.fi
+358 40 1582 441

Tuija Leimu

Arkkitehti SAFA
Sisustusarkkitehti SIO
tuija.leimu@kva.fi
+358 50 4127 446

Olivier Lemarchand

Arkkitehti SAFA
olivier.lemarchand@kva.fi
+358 44 7770 220

Virpi Lietzén

Rakennusarkkitehti RIA
virpi.lietzen@kva.fi
+358 40 0429 714

Yining Liu

Arkkitehti
yining.liu@kva.fi
+358 44 2396 289

Mirkka Marttila

Rakennusarkkitehti RIA
mirkka.marttila@kva.fi
+358 40 5960 177

Markku Saarinen

Vanhempi suunnittelija
markku.saarinen@kva.fi
+358 45 6388 036

Risto Sihvonen

Vanhempi suunnittelija
risto.sihvonen@kva.fi
+358 40 7324 945

Jyrki Tuominen

Arkkitehti SAFA
jyrki.tuominen@kva.fi
+358 45 1375 978

Sisustusarkkitehdit ja työympäristönkehittäjät

Catarina Wikström

Johtava työympäristökehittämisen
asiantuntija
catarina.wikstrom@kva.fi
+358 50 3140 560

Helena Aalto

Työympäristökonsultti
Sisustusarkkitehti SIO
helena.aalto@kva.fi
+358 50 0924 104

Anna-Kaisa Armenti

Työympäristöasiantuntija
Sisustusarkkitehti
anna-kaisa.armenti@kva.fi
+358 50 3799 887

Antonio Barrionuevo Korkeila

Sisustusarkkitehti
antonio.barrionuevo@kva.fi
+358 44 3004 445

Sofia Fagerlund

Sisustusarkkitehti
sofia.fagerlund@kva.fi
+358 44 7975 004

Evita Haapakangas

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
evita.haapakangas@kva.fi
+358 45 6726 314

Suvi Hirvonen

Sisustusarkkitehti SIO
Työympäristöasiantuntija
suvi.hirvonen@kva.fi
+358 40 7556 154

Erica Kivelä

Sisustusarkkitehti
erica.kivela@kva.fi
+358 44 7369 879

Eeva Keto

Sisustusarkkitehti
eeva.keto@kva.fi
+358 44 7138 229

Kati Koivistoinen

Sisustusarkkitehti
kati.koivistoinen@kva.fi
+358 44 282 1558

Sara Kurimo

Työympäristökonsultti
Sisustusarkkitehti
sara.kurimo@kva.fi
+358 40 0395 110

Tanja Mehtosalo

Sisustusarkkitehti
tanja.mehtosalo@kva.fi
+358 44 7130 790

Elina Rajamäki

Sisustusarkkitehti SIO
elina.rajamaki@kva.fi
+358 40 0758 375

Lotta Sahrqvist

Sisustusarkkitehti SIO (äitiysvapaalla)
lotta.sahrqvist@kva.fi
+358 44 7834 567

Alina Tynys

Sisustusarkkitehti
alina.tynys@kva.fi
+358 44 7841 586

Kati Viitanen

Sisustusarkkitehti SIO (äitiysvapaalla)
kati.viitanen@kva.fi
+358 50 4072 990

Hallinto

Kirsi Mustonen

Talous- ja henkilöstöpäällikkö
kirsi.mustonen@kva.fi
+358 40 5803 356

Suvi Ryynänen

Toimistosihteeri
suvi.ryynanen@kva.fi
+358 50 325 1600